<
>

Boxing fight schedule

To go directly to a particular month, click the links below:

NOVEMBER | DECEMBER

October 20

At Mexico City (Telemundo):

  • Carlos Ruiz vs. Luis Miguel Montano, 10 rounds, junior lightweights

  • Omar Solano Herrera vs. Luis Daniel Flores Norberto, 8 rounds, lightweights

  • Joel Cordoba Ibanez vs. Juan Cabrera Campos, 6 rounds, junior bantamweights

  • Miguel Angel Flores Norberto vs. Rafael Jimenez, 4 rounds, lightweights

  • Cristian Luna Mendez vs. Daniel Peralta, 4 rounds, bantamweights

  • Jonathan Meza Sumaya vs. Porfirio Gonzalez, 4 rounds, junior bantamweights

  • Arturo Ivan Hernandez vs. Daniel Carrillo Martinez, 4 rounds, bantamweights

At London:

  • Joe Joyce vs. Ian Lewison, 10 rounds, heavyweights

  • Willy Hutchison vs. Ahila Nagy, 4 rounds, super middleweights

  • Michael Page vs. Jonathan Castano, 4 rounds, light heavyweights

  • Luke Robinson vs. Robert Studzinski, 4 rounds, middleweights

  • Adrian Martin vs. Jan Korec, 4 rounds, junior middleweights

  • Nick Parpa vs. Jindrich Velecky, 4 rounds, cruiserweights

  • Tom Ansell vs. Aleksander Chukaleyski, 4 rounds, middleweights

  • Adi Burden vs. Georgi Valevski, 4 rounds, light heavyweights

  • Jordan Dennis vs. Lewis Van Poetsch, 4 rounds, featherweights

  • Duane Sinclair vs. Mislav Milardovic, 4 rounds, light heavyweights

  • Tumji Agunniya vs. Teodor Nikolov, 4 rounds, junior middleweights

At Ontario, Calif.:

  • Isaac Zarate vs. Christian Esquivel, 8 rounds, junior featherweights

  • Mohammed Rodriguez vs. Cesar Villarraga, 8 rounds, junior welterweights

  • Antonio Gutierrez vs. James De La Rosa, 8 rounds, middleweights

  • Saul Sanchez vs. Nester Ramos, 4 rounds, bantamweights

  • Brandon Trejo vs. TBA, 4 rounds, lightweights

  • Daniel Guzman vs. Jose Mora, 4 rounds, bantamweights

At Monclova, Mexico:

  • Moises Calleros vs. Erick Zamora, 10 rounds, strawweights

  • Diego Fabian Eligio vs. Juan Martinez, 8 rounds, lightweights

October 21

At Verona, N.Y. (HBO):

  • Jezreel Corales vs. Alberto Machado, 12 rounds, for vacant WBA junior lightweight title

  • Demetrius Andrade vs. Alantez Fox, 12 rounds, middleweights

  • D'Mitrius Ballard vs. Jaime Solorio, 10 rounds, light heavyweights

  • Lamont Roach Jr. vs. Luis Hinojosa, 10 rounds, lightweights

  • Alex Rincon vs. Steven Andrade, 4 rounds, junior middleweights

  • Luis Feliciano vs. Istvan Dernanecz, 6 rounds, junior welterweights

  • Ruben Villa vs. German Meraz, 6 rounds, featherweights

  • Michael Dutchover vs. Anthony De Jesus, 6 rounds, junior lightweights

At Belfast, Northern Ireland (HBO, same-day tape):

  • Ryan Burnett vs. Zhanat Zhakiyanov, 12 rounds, IBF/WBA bantamweight title unification

  • Paul Hyland Jr. vs. Stephen Ormond, 12 rounds, lightweights

  • Tyrone McKenna vs. Renald Garrido, 10 rounds, junior welterweights

  • James Tennyson vs. Darren Traynor, 10 rounds, junior lightweights

  • Anthony Fowler vs. Laszlo Fazekas, 6 rounds, junior middleweights

  • Josh Kelly vs. Jose Luis Zuniga, 8 rounds, welterweights

  • Tommy McCarthy vs. Peter Hegyes, 6 rounds, cruiserweights

  • Joe Fitzpatrick vs. Mwenya Chisanga, 6 rounds, lightweights

  • Feargal McCrory vs. Callum Busuttil, 6 rounds, junior lightweights

  • Gary Cully vs. Josh Thorne, 4 rounds, lightweights

  • David Joyce vs. Andy Harris, 4 rounds, lightweights

  • Craig Richards vs. Norbert Szekeres, 4 rounds, light heavyweights

At Newark, N.J. (Audience Network):

  • Murat Gassiev vs. Krzysztof Wlodarczyk, 12 rounds, for Gassiev's IBF cruiserweight title, World Boxing Super Series quarterfinals

  • Mateusz Masternak vs. Stivens Bujaj, 10 rounds, cruiserweights

  • Maciej Sulecki vs. Jack Culcay, 10 rounds, junior middleweghts

  • Julian Rodriguez vs. Daniel Sostre, 6 rounds, welterweights

  • Eimantas Stanionis vs. Gustavo Garibay, 8 rounds, welterweights

  • Skender Halili vs. Samuel Amoako, 6 rounds, junior middleweights

  • Efe Ajaba vs. TBA, 6 rounds, heavyweights

  • Money Powell IV vs. Antonio Urista, 6 rounds, junior middleweights

  • Wesley Apochi vs. Lawrence Gabriel, 4 rounds, cruiserweights

At Cuernavaca, Mexico:

  • Pedro Campa vs. Carlos Jimenez, 10 rounds, welterweights

  • Yazmin Rivas vs. Yareli Larios, 10 rounds, female featherweights

  • Bryan Gonzalez vs. Andres Robles, 6 rounds, junior lightweights

At Stokke, Norway:

  • Cecilia Braekhus vs. Mikaela Lauren, 10 rounds, for Braekhus' WBC/WBA/IBF/WBO female welterweight title

At Las Vegas:

  • Sharif Bogere vs. Jose Luis Rodriguez, 10 rounds, lightweights

  • Cameron Kreal vs. Shoki Sakai, 8 rounds, welterweights

  • Sanjarbek Rakhmanov vs. John Delperdang, 8 rounds, welterweights

At Leeds, England:

  • Josh Warrington vs. Dennis Ceylan, 12 rounds, IBF featherweight eliminator

  • Tyrone Nurse vs. Jack Catterall, 12 rounds, for Nurse's British junior welterweight title

  • Zelfa Barrett vs. Chris Conwell, 10 rounds, junior lightweights

  • J.J Metcalf vs. Damon Jones, 10 rounds, junior middleweights

  • Tommy Langford vs. Miguel Aguilar, 6 rounds, middleweights

  • Jack Massey vs. Blaise Mendouo, 8 rounds, cruiserweights

  • Jack Bateson vs. Kamil Jaworek, 4 rounds, bantamweights

  • Darren Tetley vs. Terry Needham, 8 rounds, welterweights

  • Reece Mould vs. Colin O'Donovan, 4 rounds, featherweights

  • Jack Daniel vs. Roland Petrovics, 4 rounds, junior lightweights

  • Sam Maxwell vs. Gyula Tallosi, 6 rounds, junior welterweights

At TBA, Italy:

  • Francesco Patera vs. Yvan Mendi, 12 rounds, for Patera's European lightweight title

At San Francisco:

  • Karim Mayfield vs. Miguel Dumas, 12 rounds, welterweights

  • Raquel Miller vs. Lisa Garland, 6 rounds, female junior welterweights

  • Xavier Martinez vs. Jonathan Alcantara, 8 rounds, featherweights

  • Stan Martyniouk vs. Luis Alfredo Lugo, 6 rounds, junior welterweights

  • Ricardo Pinell vs. Carlos Ruiz, 6 rounds, middleweights

  • Will Shaw vs. Lenard Davis, 4 rounds, junior welterweights

  • Luis Casillas vs. TBA, 4 rounds, junior welterweights

  • Marquita Lee vs. TBA, 4 rounds, female featherweights

At Kempton Park, South Africa:

  • Simphiwe Vetyeka vs. Lerato Dlamini, 12 rounds, featherweights

  • Tshifhiwa Munyai vs. Azinga Fuzile, 12 rounds, featherweights

October 22

At Tokyo (ESPN2/ESPN Deportes):

  • Hassan N'Dam vs. Ryota Murata, rematch, 12 rounds, for N'dam's WBA "regular" middleweight title

  • Daigo Higa vs. Tomas Masson, 12 rounds, for Higa's WBC flyweight title

  • Ken Shiro vs. Pedro Guevara, 12 rounds, for Shiro's WBC junior flyweight title

At Sydney, Australia:

  • Sakio Bika vs. Geard Ajetovic, 12 rounds, super middleweights

  • Kris George vs. Jack Brubaker, 12 rounds, welterweights

  • Tim Tszyu vs. Wade Ryan, 10 rounds, junior middleweights

  • Darragh Foley vs. Ryuji Ikeda, 10 rounds, junior welterweights

  • Luke Boyd vs. Bob Trigg, 10 rounds, junior featherweights

  • Ben Savva vs. Natthawut Arunsuk, 10 rounds, welterweights

  • Troy O'Meley vs. Aphichat Koedchatturat, 4 rounds, middleweights

October 27

At Mexico City (Telemundo):

  • Antonio Moran vs. Salvador Briseno, 10 rounds, lightweights

  • Gerson Aguilar vs. Marop Lopez Mendez, 8 rounds, junior lightweight

  • Hector Cruz Origel vs. Geovannu De Jesus Godinez, 6 rounds, featherweights

  • Kevin Salgado vs. Isaac Rivas, 4 rounds, junior middleweights

  • Mario A. Garcia vs. Julio Cesar Olvera Castanon, 4 rounds, middleweights

  • Juan Carlos Gonzalez vs. Daniel Garcia, 4 rounds, bantamweights

  • Jesus Gabriel Jacinto vs. Jose Rojas Alba, 4 rounds, flyweights

At Schwerin, Germany (Audience Network, same-day tape):

  • Juergen Braehmer vs. Rob Brant, 12 rounds, super middleweights, World Boxing Super Series quarterfinals

  • Filip Hrgovic vs. Pavel Sour, 6 rounds, heavyweights

At Elk Grove Village, Illinois:

  • Roman Golovashenko vs. Brian Howard, 12 rounds, cruiserweights

  • Dmytro Mytrofanov vs. Brandon Maddox, 6 rounds, middleweights

  • Rustam Tulaganov vs. TBA, 8 rounds, cruiserweights

  • Tommy Hughes vs. Emmanuel Sanchez, 6 rounds, super middleweights

  • Anthony Prescott vs. Anthony Abbruzzese, 6 rounds, junior middleweights

  • Giovanni Cabrera vs. Tyrome Jones, 6 rounds, junior lightweights

  • Osvaldo Vera vs. TBA, 4 rounds, middleweights

October 28

At Cardiff, Wales (Showtime):

  • Anthony Joshua vs. Carlos Takam, 12 rounds, for Joshua's IBF/WBA heavyweight title

  • Kal Yafai vs. Sho Ishida, 12 rounds, for Yafai's WBA junior bantamweight title

  • Dillian Whyte vs. Robert Helenius, 12 rounds, heavyweights

  • Anahi Esther Sanchez vs. Katie Taylor, 10 rounds, for Sanchez's WBA women's lightweight title

  • Lenroy Thomas vs. Dave Allen, rematch, 12 rounds, for Thomas' Commonwealth heavyweight title

  • Frank Buglioni vs. Callum Johnson, 12 rounds, for Buglioni's British and Johnson's Commonwealth light heavyweight titles

  • Joe Cordina vs. TBA, 10 rounds, junior lightweights

  • Joshua Buatsi vs. TBA, 6 rounds, light heavyweights

  • Lawrence Okolie vs. TBA, 6 rounds, cruiserweights

At Mashantucket, Conn.:

  • Matt Remillard vs. Yardley Armenta Cruz, 10 rounds, lightweights

  • Mykquan Williams vs. Somner Martin, 6 rounds, welterweights

  • Steve Rolls vs. Andrik Saralegui, 8 rounds, super middleweights

  • Nicklaus Flaz vs. Elie Augustama, 4 rounds, middleweights

  • Shelly Vincent vs. TBA, 8 rounds, female junior lightweights

  • Hurshidbek Normatov vs. TBA, 6 rounds, middleweights

  • Khiry Todd vs. TBA, 4 rounds, welterweights

  • Nicky Dequattro vs. Robert Mosley, 4 rounds, junior welterweights

At Worcester, Mass.:

  • Vinnie Carita vs. TBA, 8 rounds, cruiserweights

  • Bryan Daniels vs. Tracey Johnson, 6 rounds, heavyweights

  • Gabriel Gonzaga vs. Alando Pugh, 4 rounds, heavyweights

  • Anthony Laureano vs. TBA, 6 rounds, welterweights

  • Adrian Sosa vs. Shakha Moore, 4 rounds, welterweights

  • Edwin Soto vs. Anthony Everett, 4 rounds, junior middleweights

  • Bobby Harris III vs.Troy Artis, 4 rounds, super middleweights

  • Elvis Figueroa vs. Anthony Bowman, 4 rounds, super middleweights

  • Richard Rivera vs. Hansen Castillo, 4 rounds, cruiserweights

  • Wilfredo Pagan vs. Oscar Diaz, 4 rounds, junior welterweights

  • Omar Bordoy Jr. vs. Alan Beeman, 4 rounds, junior welterweight

At Auburn, Wash.:

  • Marquice Weston vs. Steven Lyons, 6 rounds, cruiserweights

  • Steven Villalobos vs. Cory Vom Baur, 4 rounds, junior middleweights

  • Kevin Torres vs. Kevin Davila, 4 rounds, junior middleweights

  • Richard Van Siclen vs. Alex Cazak, 4 rounds, light heavyweights

  • Nicholas Jefferson vs. Ramel Snegur, 4 rounds, welterweights

  • Kevin Roberson vs. Justin Milani, 4 rounds, cruiserweights

  • Sebastian Baltazar vs. Marcos Flores, 4 rounds, junior featherweights

  • Chris Reyes vs. Nichoulas Briannes, 4 rounds, junior welterweights

  • Carlos Villanueva vs. John Peak, 4 rounds, super middleweights


NOVEMBER

November 2

At Tuscon, Ariz. (ESPN2/ESPN Deportes):

  • Jesus Soto Karass vs. Juan Carlos Abreu, 10 rounds, welterweights

  • Ryan Garcia vs. Cesar Valenzuela, 8 rounds, junior lightweights

  • Genaro Gamez vs. Jesus Serrano, 8 rounds, junior lightweights

  • Hector Tanajara Jr. vs. TBA, 6 rounds, junior lightweights

  • Alfredo Escarcega vs. Jesus Arrevalo, 4 rounds, junior welterweights

  • Judas Estrada vs. Ivan Pandzic, 4 rounds, welterweights

November 3

At Kissimmee, Fla. (Telemundo):

  • Sammy Valentin vs. Alejandro Barbosa, 10 rounds, welterweights

  • Jean Carlos Rivera vs. Edgar Cantu, 8 rounds, featherweights

November 4

At New York (Showtime):

  • Deontay Wilder vs. Bermane Stiverne, rematch, 12 rounds, for Wilder's WBC heavyweight title

  • Shawn Porter vs. Adrian Granados, 10 rounds, welterweights

  • Sergey Lipinets vs. Akihiro Kondo, 12 rounds, for vacant IBF junior welterweight title

  • Dominic Breazeale vs. Eric Molina, 12 rounds, WBC heavyweight eliminator

  • Amanda Serrano vs. Marilyn Hernandez, 8 or 10 rounds, female junior lightweights

  • Seanie Monaghan vs. Evert Bravo, 8 rounds, light heavyweights

  • Chris Colbert vs. Titus Williams, 8 rounds, featherweights

At Monte Carlo (HBO):

  • Dmitry Bivol vs. Trent Broadhurst, 12 rounds, for Bivol's WBA light heavyweight title

  • Jamie McDonnell vs. Liborio Solis, rematch, 12 rounds, for McDonnell's WBA "regular" bantamweight title

  • Scott Quigg vs. Oleg Yefimovich, 12 rounds, WBA featherweight eliminator

  • Agit Kabayel vs. Dereck Chisora, 12 rounds, for Kabayel's European heavyweight title

At Tijuana, Mexico (beIN Sports Espanol):

  • Luis Nery vs. Artur Villanueva, 10 rounds, bantamweights

  • Jose Zepeda vs. Mike Perez, 10 rounds, junior welterweights

  • Emanuel Navarrete vs. TBA, 10 rounds, junior featherweights

At Atlanta (Fighttyme.com):

  • Devin Vargas vs. Galen Brown, 10 rounds, heayweights

  • Devin Haney vs. Hamza Sempewo, 8 rounds, junior welterweights

November 10

At Cleveland (Showtime):

  • Luis Rosa vs. Yuandale Evans, 10 rounds, featherweights

  • Radzhab Butaev vs. Janer Gonzalez, 8 rounds, welterweights

  • Junior Fa vs. Fred Latham, 8 rounds, heavyweights

  • Charles Conwell vs. Roque Zapata, 6 rounds, junior middleweights

At Paris:

  • Hadillah Mohummadi vs. Christophe Rebrasse, 12 rounds, for Mohummadi's European super middleweight titlte

November 11

At Fresno, Calif. (ESPN/ESPN Deportes):

  • Jose Ramirez vs. Mike Reed, 10 rounds, junior welterweights

  • Artur Beterbiev vs. Enrico Koelling, 12 rounds, for vacant IBF light heavyweight title

  • Alex Saucedo vs. Gustavo Vittori, 10 rounds, junior welterweights

  • Alexander Besputin vs. Juan Ruiz, 8 rounds, welterweights

  • Andy Vences vs. TBA, 10 rounds, junior lightweights

  • Maxim Dadashev vs. Clarence Booth, 8 rounds, junior welterweights

  • Arnold Barboza Jr. vs. Dario Ferman, 8 rounds, junior welterweights

  • Fernando Fuentes vs. Vilslan Dalkhaev, 6 rounds, featherweights

  • Quliisto Madera vs. Even Torres, 6 rounds, middleweights

  • Bryan Lua vs. TBA, 4 rounds, lightweights

At Uniondale, N.Y. (HBO):

  • Daniel Jacobs vs. Luis Arias, 12 rounds, middleweights

  • Jarrell "Big Baby" Miller vs. Mariusz Wach, 12 rounds, heavyweights

  • Cletus Seldin vs. Roberto Ortiz, 10 rounds, junior welterweights

  • Conor Benn vs. TBA, 6 rounds, welterweights

  • Dimash Niyazov vs. TBA, 6 rounds, lightweights

At TBA, Mexico (beIN Sports Espanol):

  • Carlos Ocampo vs. TBA, 10 rounds, welterweights

At Newcastle, England:

  • Liam Smith vs. Liam Williams, rematch, 12 rounds, WBO junior middleweight eliminator

  • Thomas Patrick Ward vs. Sean Davis, 12 rounds, for Ward's British junior lightweight title

  • Josh Leather vs. Glen Foot, 10 rounds, junior welterweights

  • Nathan Gorman vs. Nick Webb, 10 rounds, heavyweights

  • Mark Heffron vs. TBA, 6 or 8 rounds, super middleweights

  • Mohamed Soltby vs. TBA, 8 rounds, heavyweights

  • Jeff Saunders vs. Steven Lewis, 8 rounds, junior welterweights

  • Troy Williamson vs. TBA, 4 rounds, middleweights

  • Kalam Leather vs. TBA, 4 rounds, junior welterweights

  • Joe Maphosa vs. TBA, 4 rounds, flyweights

At Edinburgh, Scotland:

  • Josh Taylor vs. Miguel Vazquez, 12 rounds, junior welterweights

  • Jason Easton vs. Josef Zahradnik, 12 rounds, junior welterweights

  • Martin Bakole vs. Ali Baghouz, 10 rounds, heavyweights

  • Chantelle Cameron vs. Edith Ramos, 10 rounds, female junior lightweights

  • Chris Billam-Smith vs. TBA, 4 rounds, cruiserweights

At Brampton, Ontario:

  • Samuel Vargas vs. Jussi Koivula, 10 or 12 rounds, welterweights

  • Alex Dilmaghani vs. Tuomo Eronen, 8 rounds, junior lightweights

  • Stanyslav Skorokhod vs. Fernando Silva, 8 rounds, junior middleweights

At Hockessin, Del.:

  • Joey Tiberi vs. TBA, 8 rounds, lightweights

  • Lamont Singletary vs. Hafiz Montgomery, 8 rounds, cruiserweights

  • Ariel Lopez vs. TBA, 6 rounds, junior featherweights

  • Shamelle Baldwin vs. Chrystal Beyers, 4 rounds, female welterweights

  • Weusi Johnson vs. Edgar Cortez, 4 rounds, junior featherweights

  • Michael Crain vs. Anthony Wood, 4 rounds, middleweights

  • Maurice Horne vs. Maurice Amaro, 4 rounds, light heavyweights

  • Stanley Harvey vs. Dino Peralta, 4 rounds, middleweights

  • Brandon Mullins vs. TBA, 4 rounds, super middleweights

  • Warris Armany vs. Joshua Cook, 4 rounds, welterweights

At Southampton, Bermuda:

  • Earl Bascome vs. Fabio Costa, 6 rounds, welterweights

November 16

At TBA (ESPN2/ESPN Deportes):

  • "Golden Boy Boxing on ESPN"

November 17

At Flint, Mich. (PBC on Fox Sports 1/Fox Deportes):

  • Anthony Dirrell vs. Denis Douglin, 10 rounds, super middleweights

  • Jamontay Clark vs. Ivan Golub, rematch, 8 rounds, welterweights

  • Ryan Karl vs. Kareem Martin, 8 rounds, junior welterweights

At Reno, Nev.:

  • Oscar Vasquez vs. Victory Ruiz, 10 rounds, flyweights

  • Gabriel Flores Jr. vs. TBA, 4 rounds, lightweights

  • Ricardo Lucio Galvan vs. TBA, 4 rounds, junior lightweights

  • Diego Elizondo vs. TBA, 4 rounds, lightweights

  • Bruno Escalante vs. Alex Rangel, 6 rounds, junior bantamweights

  • Brent Venegas vs. TBA, 4 rounds, bantamweights

November 18

At Belfast, Northern Ireland:

  • Carl Frampton vs. Horacio Garcia, 10 rounds, featherweights

  • Jerwin Ancajas vs. Jamie Conlan, 12 rounds, for Ancajas' IBF junior bantamweight title

  • Zolani Tete vs. Siboniso Gonya, 12 rounds, for Tete's WBO bantamweight title

  • Paddy Barnes vs. TBA, 12 rounds, flyweights

  • Jono Carroll vs. Declan Geraghty, rematch, 10 rounds, junior lightweights

  • David Oliver Joyce vs. TBA, 4 rounds, lightweights

  • Lewis Crocker vs. TBA, 4 rounds, welterweights

  • Steven Ward vs. TBA, 4 rounds, light heavyweights

  • Alex Dickinson vs. TBA, 4 rounds, heavyweights

  • Gary Cully vs. TBA, 4 rounds, lightweights

At New York:

  • Real Deal Championship Boxing

At Atlantic City, N.J.:

  • Thomas LaManna vs. Tomas Mendez, 10 rounds, welterweights

  • Raymond Serrano vs. Enver Halili, 8 rounds, welterweights

  • Devin Haney vs. Taiwo Ali Sulaimon, 8 rounds, junior welterweights

  • Adam Lopez vs. Jorge Diaz, 8 rounds, junior featherweights

  • Skender Halili vs. Jeff Lentz, 8 rounds, junior middleweights

  • Tommy Rainone vs. TBA, 6 rounds, welterweights

  • Yurik Mamedov vs. TBA, 6 rounds, junior welterweights

  • Tomas Romain vs. Sidell Blocker, 6 rounds, lightweights

  • Jonathan Arroyo vs. Steve Moore, 4 rounds, welterweights

November 21

At St. Petersburg, Fla. (PBC on Fox Sports 1/Fox Deportes):

  • Devon Alexander vs. Walter Castillo, 10 rounds, welterweights

  • Bryant Perrella vs. Alex Martin, 10 rounds, welterweights

At Bethlehem, Pa.:

  • Frank De Alba vs. Ivan Najera, 10 rounds, junior lightweights

  • Mykal Fox vs. Marlon Aguas, 8 rounds, welterweights

  • Victor Vasquez vs. Ricardo Garcia, 8 rounds, lightweights

  • Joseph Adorno vs. TBA, 4 rounds, junior lightweights

  • Juan Sanchez vs. Derrick Pitts, 4 rounds, featherweights

  • Josephat Ortiz vs. Bryan Perez, 4 rounds, featherweights

  • Jose Elizondo vs. Hector Bayanilla, 4 rounds, junior featherweights

  • Michael Polite-Coffie vs. TBA, 4 rounds, heavyweights

  • Harold Lopez vs. TBA, 4 rounds, bantamweights

November 24

At Nakhon Ratchasima, Thailand:

  • Wanheng Menayothin vs. Tatsuya Fukuhara, 12 rounds, for Menayothin's WBC strawweight title

November 25

At New York(HBO):

  • Sergey Kovalev vs. Vyacheslav Sharbranskyy, 10 rounds, light heavyweights

  • Sullivan Barrera vs. Felix Valera, 10 rounds, light heavyweights

  • Jason Sosa vs. Robinson Castellanos, 10 rounds, junior lightweights

At Oberhausen, Germany:

  • Alexander Ustinov vs. Manuel Charr, 12 rounds, heavyweights

At Uncasville, Conn.:

  • Constantin Bejenaru vs. Thabiso Mchunu, 10 rounds, cruiserweights

  • Wendy Toussaint vs. Saadiq Muhammad, 6 rounds, junior middleweights

  • Anthony Laureano vs. Johnny Hernandez, 6 rounds, junior welterweights

  • Shayna Foppiano vs. TBA, 4 rounds, junior welterweights

  • Kali Reis vs. TBA, 6 rounds, junior middleweights

  • Carlos Marrero vs. Sequan Felton, 4 rounds, junior lightweights

November 30

At Oxon Hill, Md. (ESPN2/ESPN Deportes):

  • "Golden Boy Boxing on ESPN"


DECEMBER

December 1

At Philadelphia:

  • Tyrone Brunson vs. Manny Woods, 10 rounds, junior middleweights

  • Brandon Robinson vs. Christopher, 8 rounds, super middleweights

  • Omar Douglas vs. TBA, 8 rounds, lightweights

  • Kyrone Davis vs. TBA, 8 rounds, middleweights

  • Joe Hanks vs. Ronald Baca, 8 rounds, heavyweights

  • Marcus Bates vs. TBA, 6 rounds, bantamweights

  • Romuel Cruz vs. TBA, 4 rounds, bantamweights

  • Rasheed Johnson vs. Kashon Hutchinson, 4 rounds, welterweights

  • Shamsuddeen Jutsice vs. Latorie Woodberry, 4 rounds, junior welterweights

  • Christopher Burgos vs. Gerardo Tiburcio, 4 rounds, lightweights

December 2

At New York (HBO):

  • Miguel Cotto vs. Sadam Ali, 12 rounds, for Cotto's WBO junior middleweight title

  • Rey Vargas vs. TBA, 12 rounds, for Vargas' WBC junior featherweight title

At Park City, Kansas:

  • Nico Hernandez vs. TBA, 6 rounds, flyweights

December 8

At Austin, Texas (beIN Sports):

  • Aston Palcite vs. Jose Alfredo Rodriquez, 10 rounds, junior bantamweights

  • Ali Akhemdov vs. Roberto Silva Jr., 10 rounds, light heavyweights

  • David Alfaro vs. Iskander Kharsan, 6 rounds, junior featherweights

  • Brian Vera vs. Jas Phipps, 6 rounds, light heavyweights

  • Reshard Hicks vs. Jonathan Steele, 6 rounds, junior middleweights

  • Manny Mondragon vs. Antonio Castillo, 4 rounds, featherweights

  • Giovanni Loya vs. Stetson Horne, 4 rounds, light heavyweights

  • Kenton Sippio-Cook vs. TBA, 6 or 8 rounds, junior middleweights

December 9

At New York (ESPN/ESPN Deportes):

  • Vasily Lomachenko vs. Guillermo Rigondeaux, 12 rounds, for Lomachenko's WBO junior lightweight title

  • Christopher Diaz vs. Casey Ramos, 10 rounds, junior lightweights

  • Shakur Stevenson vs. Oscar Mendoza, 6 rounds, featherweights

  • Michael Conlan vs. Luis Fernando Molina, 6 rounds, featherweights

  • Bryant Jennings vs. Donnie Haynesworth, 8 rounds, heavyweights

  • Fazliddin Gaibnazarov vs. Steven Ortiz, 6 or 8 rounds, junior welterweights

  • Mikaela Mayer vs. Nydia Feliciano, 4 rounds, female lightweights

  • Jose Gonzalez vs. Adan Gonzalez, 6 rounds, junior featherweights

At TBA (HBO):

  • Miguel Berchelt vs. Orlando Salido, 12 rounds, for Berchelt's WBC junior lightweight title

  • Tevin Farmer vs. Kenichi Ogawa, 12 rounds, for vacant IBF junior lightweight title

December 14

At Indio, Calif. (ESPN2/ESPN Deportes):

  • "Golden Boy Boxing on ESPN"

December 16

At TBA, Quebec (HBO):

  • Billy Joe Saunders vs. David Lemieux, 12 rounds, for Saunders' WBO middleweight title

December 17

At London:

  • Tony Bellew vs. David Haye, rematch, 12 rounds, heavyweights

December 22

At TBA:

  • Zakaria Attou vs. Orlando Fiordigiglio, 12 rounds, for vacant European junior middleweight title